Stévie, steviosid, dulcosid, rebaudiosid, steviol

Stévie

Rostlina s vysokým obsahem steviolových glykosidů, které jsou pro svoji sladkou chuť využívány v potravinářství jako náhradní sladidlo. V domovině (jižní Amerika) může dosahovat obsah glykosidů v listech až 6% hmotnostních, při pěstování v našich zeměpisných podmínkách je však jen okolo 1%. Steviolové glykosidy mají mírně nahořklou chuť, nejméně hořký je rebaudiosid A, který je také nejčastěji využíván v komerčních přípravcích. Zajímavé ale je, že nejčistší sladké chuti (nejvíce podobné cukru) se dosahuje s mírnými přídavky ostatních glykosidů. Kvůli své chemické struktuře podobné steroidům se dlouhou dobu část odborníků stavěla k používání těchto glykosidů pro běžnou spotřební konzumaci značně skepticky. Zatím však nebyly předpokládané negativní účinky potvrzeny.

Podobné a související pojmy

Steroidy Látky s vysokou biologickou účinností (označované jako hormony), produkované kůrou nadledvinek. Terapeuticky se využívá jejich různých analogů. Nadměrné nebo nedostatečné množství (z důvodů nemoci nebo chybným terapeutickým použitím) vedou k těžkým, někdy i život ohrožujícím komplikacím.

Související články

Stévie rebaudiana

Odkazy

Při zpracovávání textů a grafické stránky článků byly využity podklady z odborné literatury a internetu. Převzaté obrázky byly graficky upraveny pro potřeby tohoto webu. Kreslené obrázky podléhají autorským právům. Seznam použité literatury naleznete zde.

Odběr NOVINEK

Zasláním Vaší
e-mailové adresy Vás budeme pravidelně informovat o zařazení nových článků na web galenus.cz.

 baner kerbet - jak ovlivnit sve zdravi stravou baner diabetes - neodepírat si sladké

coded by o-design © Administrace | Články