Galenus

pleť, vrásky, femine styl

Co je Feminestyl a jak působí?

Feminestyl je moderní doplněk stravy vyvinutý na základě nejnovějších vědeckých poznatků. Poskytuje komplexní péči o pleť zevnitř, pomáhá pleť vyživovat, obnovovat a chránit před tvorbou vrásek. Při pravidelném užívání výrazně redukuje již vzniklé jemné vrásky. Pomáhá zvyšovat hydrataci pokožky, podporuje tvorbu kolagenu a elastinu a tím udržuje pleť pevnou, pružnou a hladkou.

Femine styl je dodáván v balení po 100 kapslích, doporučené dávkování je 1 až 2 kapsle denně. Konzumace se doporučuje po hlavním jídle, polknuté kapsle je třeba zapít vodou nebo minerálkou. V období intenzivního slunění se doporučuje konzumace 2 kapslí za den, to platí především v jarních měsících, v zimě při pobytu na horách a kdykoliv při pobytu u moře. Pokud plánujete výjezd k moři v jarních měsících, je žádoucí konzumovat 2 kapsle denně nejméně týden před odjezdem k moři.

03-0327 feminestyl

Feminestyl obsahuje aktivní anti-aging komplex (proti stárnutí), jehož základem jsou silné přírodní antioxidanty proanthocyanidy a astaxanthin v kombinaci s vitamíny E, C, biotinem, kyselinou pantothenovou, koenzymem Q10, s mikroprvky zinkem, selenem a s extraktem přesličky rolní, který je zdrojem přírodního křemíku. Tyto látky podporují tvorbu kolagenu a elastinu, napomáhají regeneraci kožní tkáně, zvyšují hydrataci pokožky, zlepšují její pevnost a pružnost, pomáhají chránit pleť před tvorbou vrásek a výrazně redukují již vzniklé vrásky. Díky tomu vypadá pleť mladší a zdravější.

Patří Feminestyl mezi léčiva?

Feminestyl je přípravek z kategorie doplňků stravy poskytující komplexní péči o pleť zevnitř. Patří mezi volně prodejné přípravky, které nejsou vázané na lékařský předpis.

Proč je Feminestyl tak výhodný?

Předností Feminestylu je, že převážná část účinných látek je přírodního původu s antioxidačními vlastnostmi. Feminestyl obsahuje extrakt z kůry francouzské přímořské borovice. Tato speciální borovicová kůra obsahuje vysoký podíl aktivních bioflavonoidů označovaných jako proanthocyanidiny. Jsou to přírodní polyfenolové sloučeniny, jejichž konzumace přináší velmi příznivý zdravotní efekt. Proanthocyanidiny mají významné antioxidační vlastnosti, zasahují do metabolismu různých reaktivních forem kyslíku a dusíku a účinně odstraňují všechny druhy agresivních volných radikálů z krve dříve, než způsobí poškození buněk. Základem schopnosti polyfenolů je schopnost "zhášet" radikály, chemicky řečeno schopnost antioxidantu poskytnout elektron radikálu za současného vzniku stabilnější a méně reaktivní struktury.

03-0329 borovice

Proanthocyanidiny se spolu s vitamínem C podílejí na ochraně pokožky před škodlivými vlivy ultrafialového záření a pomáhají zpomalovat přirozenou degradaci bílkovin kůže v důsledku stárnutí. Proanthocyanidiny z přímořské borovice také zlepšují pružnost krevních cév a kapilár, zabraňují nadměrnému srážení krve v cévách, podporují lepší krevní oběh a působí proti křečím.

Co je to astaxanthin?

Astaxanthin je přírodní karotenoid produkovaný řasou Haematococcus pluvialis a vyskytuje se v mase lososa, humra a krevet. Astaxanthin je strukturálně podobný β-karotenu, ale malý rozdíl ve struktuře astaxanthinu má za následek radikální rozdíly v jeho aktivitě. Astaxanthin je nejsilnější přírodní antioxidant, který vědci doposud objevili. Astaxanthin je 10 x silnější antioxidant než β-karoten a 550 x silnější než vitamín E. Unikátní struktura astaxanthinu umožňuje připojení k buněčné membráně a tím i jeho fixaci ve tkáních. To má velký význam především u svalové tkáně. Prostorové uspořádání molekuly také dovoluje přechod přes hematoencefalickou bariéru (transport látek do mozku).

03-0328 krevety

Přírodní astaxanthin je vyjímečně silný při záchytu volných radikálů kyslíku. To znamená, že astaxanthin může působit jako antioxidant a chránit buňky před poškozením volnými radikály a před oxidací. Astaxanthin působí jako vnitřní ochrana proti škodlivým účinkům slunečního záření a celkově příznivě působí na pokožku. Astaxanthin rovněž zvyšuje ochranu pokožky při opalování, prodlužuje bezpečnou dobu pobytu na slunci a zabraňuje tvorbě pigmentových skvrn. Výhodou astaxanthinu je, že není rizikový pro kuřáky. Pozitivních účinků by mělo být dosaženo konzumací min. 2 mg astaxanthinu denně.

Jak souvisí koenzym Q10 se stárnutím?

Koenzym Q10 je sloučenina funkčně podobná vitamínům a je obsažena ve většině lidských buněk. Koenzym Q10 je pro náš organismus nepostradatelný a uplatňuje se při buněčném dýchání a získávání energie. Jedná se o jeden z rozhodujících katalyzátorů energetického metabolismu a s jistou nadsázkou lze říct, že jeho množství v buňce určuje i její výkonnost. Jeho struktura ho také předurčuje jako strážce lipidových membrán a mitochondrií před působením volných radikálů. Koenzym Q10 je zčásti přijímán potravou, zčásti si jej tělo vyrábí samo. S přibývajícím věkem jeho produkce v těle klesá a výkonnost těla se stává více závislá na dodávce koenzymu Q10 potravou. Proto je dodávka koenzymu Q10 (například formou vhodného doplňku stravy) pro starší osoby tak důležitá.

Nejvyšší koncentrace Q10 je v srdci, v plících a v ledvinách. Avšak již ve 40 letech má člověk v srdečním svalu ve srovnání s 20letým asi o 30 % méně této látky. Rovněž v dalších tkáních se začíná po čtyřicítce projevovat úbytek koenzymu Q10. Jeho nedostatek v těle má za důsledek i celkové oslabení organismu, ztrátu vitality, snižuje se schopnost koncentrace a fyzické aktivity a urychluje se proces stárnutí (týká se to jak orgánů v těle, tak i kůže, protože klesá rychlost regenerace buněk).

Doplňování koenzymu Q10 do těla formou doplňku stravy vede ke zpomalení procesů stárnutí organismu a především zabraňuje předčasnému stárnutí a projevům, které jsou s tímto spojeny (stárnutí pokožky a tvorba vrásek). Také se může prodloužit i předpokládaná délka života.

Jakou mají funkci ostatní látky z Feminestylu?

Vitamíny C a E jsou známé jako antioxidanty. Mikroprvky selen a zinek jsou zase kofaktory enzymů, které ovlivňují procesy regenerace a obrany proti účinkům radikálů. Vitamín C má důležitou funkci při tvorbě kolagenu, který je nutný pro růst a opravu poškozených vazivových tkání. Vitamín C pomáhá také při nachlazení, přispívá k hojení ran, snižuje krevní cholesterol a zvyšuje ochranu proti nádorovému bujení.

Vitamín E přispívá k mladistvému vzhledu tím, že tlumí oxidační pochody v buňkách - zabraňuje oxidaci tuků. Rozšiřuje cévy a působí protisrážlivě. V kombinaci se selenem a při vyšších dávkách pomáhá zvyšovat potenci.

Biotin má důležitou funkci v metabolismu cukrů, tuků a aminokyselin. Působí jako kofaktor v reakcích cyklu kyseliny citrónové. Je důležitý jak pro získávání energie, tak pro přeměnu živin. Je nezbytný pro přenos oxidu uhličitého a pro udržení stálé hladiny cukru v krvi. Reakce, při nichž se biotin váže na různé aminokyseliny, umožňují růst a obnovu tkání. Tento vitamín může svým účinkem ovlivňovat stav pokožky, vlasů a nehtů a může příznivě ovlivňovat i činnost nervové soustavy.

Zinek je nepostradatelným stopovým prvkem, který se nachází téměř v každé buňce. Stimuluje aktivitu přibližně stovky enzymů, je potřebný pro syntézu nukleových kyselin a také podporuje správnou funkci imunitního systému a hraje důležitou roli v procesu hojení ran.

Selen patří mezi stopové prvky, jejichž příjem je pro tělo nezbytný, avšak ve vysokých dávkách je pro tělo toxický. Selen tvoří součást bílkovin - selenoproteinů. Selen se účastní především zhášení volných radikálů a přeměny neúčinného hormonu štítné žlázy tyroxinu na účinnou formu trijódtyronin. Působí příznivě na revmatickou artritidu, udržuje pružnost tkání, předchází vzniku lupů a zlepšuje činnost imunitního systému. Nejlepšího účinku selenu je dosaženo v kombinaci s vitamíny C a E.

Přírodním zdrojem vodorozpustného křemíku je extrakt z přesličky rolní (Equisetum arvense). Křemík je minerál, jehož největší množství je přítomno v pojivové tkáni (kůže a šlachy). Přesná funkce křemíku v lidském těle není zcela známá. Ve studiích na zvířecích modelech měl tento prvek pozitivní vliv na tvorbu chrupavek, kostí a kolagenu. Podávání křemíku pomáhá u zeslabených nehtů a u lámavých vlasů.

Kyselina pantothenová se někdy označuje také jako vitamín B5. Pomáhá při tvorbě nových buněk, podporuje růst a vývoj centrálního nervového systému a je nutná pro normální funkci nadledvin. Účastní se reakcí při uvolňování energie ze sacharidů a je nutná pro tvorbu protilátek.

Související články

Ekzém

Odkazy

Při zpracovávání textů a grafické stránky článků byly využity podklady z odborné literatury a internetu. Převzaté obrázky byly graficky upraveny pro potřeby tohoto webu. Kreslené obrázky podléhají autorským právům. Seznam použité literatury naleznete zde.

Zajímavé stránky

Feminestyl

Dr. Zdravíčko Vám radí

Hubnutí s Kerbetem